CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

ANKARA - CHP, 552 ilçe belediye başkan adayının yanı sıra binden fazla da belde belediye başkan adayını açıkladı.

CHP’nin illere göre ilçe ve belde belediye başkan adaylarının isimleri şöyle:

“Adana:

Feke-Yaşar Sapmaz, İmamoğlu-Mehmet Yumuşakipek, Karaisalı-Ahmet Karabudak, Karataş-Levent Ünal, Pozantı-Şemsettin Ünver, Saimbeyli-Recep Ali Kara, Yumurtalık-Zeki Gökoğlu-Tufanbeyli-Mustafa Bulu

Adıyaman:

Gerger-Abdurrahman Özdemir, Kahta-Hacı Yusuf Ataş, Besni-Mustafa Oluçoğlu, Gölbaşı-Sait Özer, Tut-Mahmut Karakuş

Afyon:

Başmakçı-Halil Özcan, Bayat-Hamza Yiğit, Bolvadin-İbrahim Karaçimen, Çay-Şahir Gümüş, Çobanlar-Erhan Alaçam, Dazkırı-Mehmet Akgül, Dinar-Mevlüt Er, Emirdağ-İsmet Güler, Evciler-Ali İhsan Özer, Hocalar-Ali Özer, Sandıklı-Recep Kartal, Sinanpaşa-Bekir Karaman, Sultandağı-Hasan Akgül, Şuhut-Ekrem Özsoy, Diyadin-Yaşar Özmen

Ağrı:

Patnos-Oğuz Akbay, Tutak-Savcı Sayan, Eskil-Gürsel Keskin, Güzelyurt-Kadir Gök

Aksaray:

Ortaköy-Raşit Ekinci

Amasya:

Göynücek-Murat Mahmut Alaboğa, Gümüşhacıköy-İlhan Oyan, Merzifon-Hüseyin Ünsal, Suluova-Hasan Yarışçı, Taşova-Necdet Bolulu

Ankara:

Akyurt-Dursun Tanış, Ayaş-Ali Başkaraağaç, Bala-Kemal Tellioğlu, Çamlıdere-İbrahim Selçuk Gürsoy, Çubuk-Ali Naci Yeşiltepe, Elmadağ-Ömer Ağa Kurt, Evren-Doğan Erdoğan, Güdül-Halide Doğutepe, Haymana-Mehmet Öztürk, Kalecik-Nevzat Şahin, Kazan-Zekai Tırpanoğlu, Kızılcahamam-Ali Altınok, Mamak-Selahattin Öcal, Nallıhan-Süleyman Helvacı, Polatlı-Sami Çay, Sincan-Fevzi Ünal, Şereflikoçhisar-Eren Edemen

Ardahan:

Amasra-Teoman Güngör, Çıldır-Nurettin Aygün, Damal-Gül Cemal Fidan, Göle-Yüksel Yılmaz, Hanak-Ayhan Büyükkaya, Posof-Şükrü Bozyiğit

Artvin:

Ardanuç-Yıldırım Demir, Arhavi-Musa Ulutaş, Borçka-Vehbi Yılmaz, Hopa-Turan Kasımoğlu, Murgul-Mehmet Yıldırım, Şavşat-Adil Aydın, Yusufeli-Yüksel Yeşilbağ

Aydın:

Çine-Osman Aydın, Söke-Necdet Özekmekçi, Bozdoğan-Selim Tümer Apaydın, Buharkent-Sami Çengel, Didim-Mümin Kamacı, Germencik-Turgay Çapakçıoğlu, İncirliova-Yahya Ümit Orbay, Karacasu-Mustafa Büyükyapıcı, Karpuzlu-Ekrem Köse, Koçarlı-Cenaz Şen, Köşk-Atilla Argun, Kuyucak-Ali Ulvi Akıoğlu, Nazilli-Süleyman Bülbül, Sultanhisar-Ertegün Ünal, Yenipazar-M.Yüsran Erden

Balıkesir:

Balya-Zekai Bayram, Bandırma-Dursun Mirza, Bigadiç-Türker Yılmaz, Burhaniye-Fikret Akova, Gömeç-Orhan Babayiğit, Gönen-İbrahim Mete Dinç, Kepsut-Özcan Dursun, Manyas-İbrahim Canbay, Savaştepe-İbrahim Elmas, Sındırgı-Zeki Ayhan, Susurluk-Kemal Ayyıldız

Bartın:

Amasra-Coşkun Demirel, Kurucaşile-Hüseyin Sevim, Ulus-Hüseyin Ulus

Batman:

Gercüş-Bedrettin Ekmen

Bilecik:

Bozüyük-Mahmut Fındık, Gölpazarı-İlyas Ünal, İnhisar-İbrahim Ünal, Osmaneli-Orhan Ergül, Pazaryeri-Hikmet Öztürk, Söğüt-Hasan Türbedar, Yenipazar-Mehmet Ünal

Bingöl:

Genç-Cezair Çağlar, Kığı-Coşkun Güven, Solhan-Servet Bulut, Yayladere-Hüseyin Gökçen, Yedisu-M. Şerif Memioğlu

Bitlis:

Adilcevaz-M. Reşit Önal

Bolu:

Göynük-İsmail Özel, Kıbrısçık-Hasan Hüseyin Yaman, Mengen-Yurdakul Eröz, Mudurnu-Mehmet Karakaşoğlu, Seben-M. Zikrullah Tuğran

Burdur:

Ağlasun-Halil İbrahim Çakır, Bucak-Necati Özbek, Gölhisar-Fuat Elbilav, Karamanlı-Ahmet Avcıoğlu, Tefenni-Mustafa Kahveci, Yeşilova-Ünal Korkmaz

Bursa:

Gürsu-İlyas Kaleş, Harmancık-Ahmet Tufan, İnegöl-Mehmet Parlar, İznik-Erdoğan Savaş, Karacabey-Erhan Gül, Keleş-Süleyman Güler, Kestel-Fikri Hafızoğlu, M. Kemalpaşa-Mehmet Ortalık, Nilüfer-Mustafa Bozbey, Orhaneli-Barbaros Çetin, Orhangazi-Mahir Örgün, Yenişehir-İsmail Olcar, Yıldırım-Erdal Altun

Çanakkale:

Biga-Şükrü Kemerli, Bozcaada-Orhan Acar, Çan-Ali Sarıbaş, Eceabat-İ. Hakkı Sarpkaya, Ezine-Hasan Çetin, Gelibolu-Mustafa Özacar, Gökçeada-Naci Kaynar, Lapseki-Yaşar Şaban Genç, Yenice-Mustafa Ege

Çankırı:

Çerkeş-Hasan Çelen, Kızılırmak-Köksal Alantor, Şabanözü-Ahmet Albayrak

Çorum:

Alaca-Kadir Dalaslan, Dodurga-Süreyya Özbek, Kargı-Recep Akyıldız, Laçin-Serdal Eser, Mecitözü-Selçuk Aksoy, Oğuzlar-Ömer Kırtak, Ortaköy-Hacı Ömer Atak, Sungurlu-İlhan Sarıaltun, Uğurludağ-Selahattin Yıldırım

Denizli:

Acıpayam-Ömer Alev, Akköy-Ahmet Sivaslıoğlu, Baklan-Ali Beşparmakkaya, Bekili-Ahmet Öztürk, Beyağaç-Duran Demir, Bozkurt-Saim Sadıç, Buldan-Halil Baştürkmen, Çal-Mehmet Yanarca, Çameli-İdris Deniz, Çardak-Ali Cengizer, Çivril-İ. Hakkı Aslan, Güney-İhsan Ekmekçi, Honas-Mesut Önel, Kale-Osman İçke, Sarayköy-Orhan Karaköse, Serinhisar-Hüseyin

Gemi

Diyarbakır:

Çüngüş-Mehmek Geçit, Ergani-Atilla Geçer, Hani-Hasan Baycan, Hazro-Resul Dolan, Kocaköy-Hamdullah Kılıç, Kulp-Cengiz Eren

Düzce:

Akçakoca-Fikret Albayrak, Çilimli-Cemil Tınaz, Gölyaka-Ufuk Çavuş, Kaynaşlı-Bedri Yaman

Edirne:

İpsala-Mehmet Karagöz, Keşan-Mehmet Özcan, Lalapaşa-Fikret Zobar, Meriç-Erol Dübek, Süloğlu-İsmet Balın, Uzunköprü-Hasan Boz

Elazığ:

Ağın-Hasan Engin Yücel, Karakoçan-Haydar Ulaş, Maden-Suat Doğan, Sivrice-Erdem Şahin

Erzincan:

İliç-Ayhan Bozık, Kemah-Naci Özkurt, Refahiye-Şerafettin Aygün

Erzurum:

Aşkale-Secaattin Konakoğlu, Karaçoban-Alican Kocakaya, Karayazı-Yalçın Çabakçurlu, Köprüköy-Cahit Karasu, Oltu-İbrahim H. Ekinci, Şenkaya-Vural Güven

Eskişehir:

Alpu-Mesut Dümrek, Beylikova-Hasan Tezel, Çifteler-Sebahattin Çarkacı, Han-Ramazan Şanlı, İnönü-İsmail Karaköse, Mahmudiye-Vahit Karslı, Mihalgazi-Suat Hümmet, Mihalıçcık-Ramazan Öztürk, Sehitgazi-Harun Yalçın, Sivrihisar-İbrahim Kılıçaslan

Gaziantep:

Araban-Hasan Doğru, İslahiye-Mustafa Şahin, Karkamış-Nuh Kocaaslan, Nizip-İbrahim Halil Sayın, Şahinbey-Ali İhsan Sofuoğlu, Şehitkamil-Ahmet Yılmaz

Giresun:

Alucra-Dursun Kılıçkaya, Bulancak-Öner Eriş, Çanakçı-Hüseyin Dede, Dereli-Muzaffer Karakayalı, Doğankent-Ekrem Ünlü, Espiye-Şerif Karal, Eynesil-Harun Çetin, Görele-Nazım Dede, Güce-İlhan Ayrancı, Keşap-Hami Çakır, Piraziz-Mehmet Güneş, Tirebolu-Burhan Takır

Gümüşhane:

Kelkit-Halit Doğan, Torul-Adnan Güngör Üçüncüoğlu

Hatay:

Belen-Fevzi Yüksel, Dörtyol-Necmettin Şimşek, Erzin-Mehmet Güven, Hassa-Abdurrahman Çınkı, İskenderun-Adnan Menderes Kılınçoğlu, Kırıkhan-Mehmet Çakıcı

Isparta:

Aksu-Mustafa Topuz, Eğirdir-İlhan Şimşek, Gelendost-Ali Barış, Gönen-Hüseyin Kaya, Keçiborlu-Turgut Soykan, Sütçüler-İbrahim Özdemir, Ş. Karağaç-Mustafa Tunç, Uluborlu-Mehmet Emir

İstanbul:

Bayrampaşa-Tayyar Akar, Beykoz-Alaattin Köseler, Büyükçekmece-Ali Çebi, Esenler-Cem Haydar Bektaş, Gaziosmanpaşa-Sabri Öztürk, Kadıköy-Selami Öztürk, Silivri-Yılmaz Kandemir, Sultanbeyli-Ömer Erdoğan, Şile-Şecaattin Güney, Şişli-Mustafa Sarıgül

İzmir:

Çeşme-Faik Tütücüoğlu, Foça-Gökhan Demirağ, Menemen-Tahir Şahin, Seferihisar-Etem Çalış, Selçuk-Vefa Ülgür, Tire- Halil Çulhaoğlu

Kahramanmaraş:

Andırın-Hindal Bozkurt, Elbistan-Sıtkı Çıtak, Nurhak-Ahmet Akkuş, Pazarcık-Memiş Özdal, Türkoğlu-Ahmet Ergül

Karabük:

Eskipazar-Burhan Özdemir, Ovacık-Turgut Şahin, Safranbolu-Ziya Ünsal, Yenice-Mustafa Akay

Karaman:

Ayrancı-Durgut Sevimli, Ermenek-Ahmet İleri, K.Karabekir-Reşat Günaydın

Kars:

Arpaçay-Öner Avcı, Digor-M.Ali Ayman, Kağızman-İlhami Aras, Sarıkamış-Hasan Cellat, Selim-Celal Tanrıkulu

Kastamonu:

Abana-Şevket Yazgan, Araç-Bahtiyar Yaşar, Azdavay-Mustafa Özcan, Çatalzeytin-M. Muhlis Acar, Daday-Kadir Er, Devrekani-Hidayet İlgen, Hanönü-Şükrü Özün, Küre-Ahmet Özçelik, Pınarbaşı-Şevket Sipahi, Seydiler-Şahin Aydın

Kayseri:

Bünyan-Ersoy Dolukan, Felahiye-Gürsel Kısır, Hacılar-Şevket Sami Aydemir, Kocasinan-Dinçer Erden, Melikgazi-Ayşegül Gürlek, Özvatan-Ömer Dalkıran, Talas-Mehmet Timuçin, Tomarza-İsmet Yılmaz, Yeşilhisar-Ahmet Kafkas

Kilis:

Musabeyli-Abdullah Cançelik, Polateli-Mustafa Polat

Kırıkkale:

Bahşılı-Yasin Taş, Çelebi-Kenan Yakut, Delice-İkram Okyan, Sulakyurt-Atakan Yurt, Yahşihan-Osman Ersayar

Kırklareli:

Babaeski-Muzaffer Haluk Teksezer, Demirköy-Tarık Sayılgan, Kofcaz-Nihat Öztürk, Lüleburgaz-Recep Ayaz, Pehlivanköy-Mustafa Gür, Pınarhisar-İbrahim Akkuş

Kırşehir:

Akçakent-Dede Ünsal, Akpınar-Şükrü Turgut, Boztepe-Mustafa Canpolat

Kocaeli:

Gölcük-Orhan Erok, Karamürsel-Osman Gençer

Konya:

Akşehir-Ahmet Nuri Köksal, Cihanbeyli-Mevlüt Çivi, Çumra-Ahmet Mısral, Derbent-İsmail Fidan, Doğanhisar-Mehmet Öztoklu, Emirgazi-Cuma Bektaş, Ereğli-Kenan Akpınar, Güneysınır-Mehmet Yakıcı, Hadim-Yılmaz Çetin, Hüyük-Hüseyin Timurlenk, Ilgın-Ali Buksur, Kadınhanı-Ercan Çınar, Karapınar-Kamil Bülbül Okuyucu Kulu-Arap Koç, Meram-Fatma Derya Demirel, Sarayönü-Hikmet Konar, Selçuklu-Azmi Akgül, Seydişehir-Mehmet Kızıldere, Tuzlukçu-Ziya Atar

Kütahya:

Gediz-Kudret Özhan

Malatya:

Akçadağ-Hasan Saklı, Arapgir-Mustafa Aydın Peker, Battalgazi-Zafer Dirican, Hekimhan-Vahit Mutlu, Kuluncak-Mustafa Yıldız, Pötürge-Necdet Ayaydın, Yazıhan-Erdoğan Büyükkaya, Yeşilyurt-Osman Tosun

Manisa:

Ahmetli-Cemal Sözver, Alaşehir-Ahmet Can Gürkan, Demirci-iŞahin Keskin, Gölmarmara-Veli Döngel, Gördes-İbrahim Akşahan, Kırkağaç-Mustafa Kireççi, Köprübaşı-Zeki Koçak, Kula-Servet Gündüz, Salihli-Mustafa Uygur Okay, Sarıgöl-Ömer Karcı, Soma-Önder Adar, Turgutlu-Mehmet Topay

Mersin:

Anamur-Suphi Alp, Aydıncık-Ahmet Bahar, Bozyazı-Durmuş Ayaz, Çamlıyayla-Alper Talay, Erdemli-Emel Sevim, Gülnar-Mustafa Telefon, Silifke-Mustafa Şimşekli, Tarsus-Adil Aktay

Muğla:

Datça-Alim Karaman, Fethiye-Ahmet Çaçaron, Köyceğiz-Salih Erbay, Marmaris-Muhammet Ali Acar, Milas-Feyzi Topuz, Ortaca-Mevlüt Öztürk, Ula-Ümit Karaaslan

Muş:

Korkut-Kasım Ataman, Varto-Seyit Ali Bingöl

Nevşehir:

Acıgöl-Osman Güçlü, Avanos-Rasim Öker, Kozaklı-Mustafa Cihan, Ürgüp-Bekir Ödemiş

Niğde:

Bor-Sami Şadan Eriç, Çamardı-Ahmet Bıckı, Çiftlik-Eşref Tekin, Ulukışla-Hacı Avşar

Ordu:

Akkuş-İhsan Görgülü, Aybastı-Ahmet Eren, Çatalpınar-Habip Türkan, Çaybaşı-Selahattin Kargalı, Gölköy-Recep Karamehmetoğlu, İkizce-Hasan Karayel, Karabaş-Şerafettin Tecim, Kumru-Adil Karaoğlanoğlu, Mesudiye-Ahmet Baki Yılmaz, Perşembe-İsmail Çolak, Ulubey-Ayhan Kaymaz, Ünye-Osman Yurt

Osmaniye:

Alpu-Ahmet Nuri Atasever, Düziçi-Cemal Algan, Hasanbeyli-Mehmet Akça, Kadirli-Sadi Balcılar, Toprakkale-Ekrem Doğa

Rize:

Fındıklı-Ali Fikri Saatçi, Pazar-Hikmet Hatırnaz

Sakarya:

Akyazı-Sabahattin Mestan, Ferizli-Ali Genç, Geyve-Atilla Zeytinoğlu, Hendek-Ali Üstüncan, Karasu-Muzaffer Tatlı, Kaynarca-Öner Acar, Kocaali-Ertuğrul Kesik, Sapanca-Osman Nuri Erdoğan, Sögütlü-Recep Genç

Samsun:

Alaçam-Fırat Ararat, Çarşamba-Hüseyin Değerli, Tekkeköy-Feyzullah Çıku, Vezirköprü-Suat Binici, Yakakent-Hüseyin İslam

Siirt:

Pervari-Şevket Beytekin

Sinop:

Ayancık-Mustafa Sarısoy, Boyabat-Mustafa Türk, Dikmen-Süleyman Taşkın, Durağan-Abdullah Gürdamar, Erfelek-Ruhi Turan, Gerze-Mehmet Öncü

Sivas:

Hafik-Şevket Güven, İmranlı-Ali Doğan Demirtaş, Suşehri-Yaşar Yavuz, Şarkışla-Cafer Karabulut, Ulaş-Tuncay Demir

Şanlıurfa:

Akçakale-Halil Ayhan, Birecik-Rıfat Ayalp, Bozova-Mehmet Ural, Ceylanpınar-Faik Öcalan, Halfeti-Mahmut Özdemir, Hilvan-Mehmet Erkan, Siverek-Şeymus Aydın, Suruç-M. Salih Tekinalp

Tekirdağ:

Çorlu-Altan Ersin, Hayrabolu-Rıfat Güzelocak, Malkara-Ali Atılgan, Marmara Ereğlisi-Bingöl Atılgan, Sarayköy-Mahmut Halilciklioğlu, Şarköy-İbrahim Uyar

Tokat:

Almus-Lami Kepenek, Erbaa-Niyazi Kırımca, Niksar-Remzi Demir

Trabzon:

Araklı-Yusuf Hasançebi, Beşikdüzü-Mehmet Gözaçan, Çarşıbaşı-Hüseyin Kabataş, Düzköy-Hüseyin Tirgil, Köprübaşı-Yusuf Sancak, Maçka-Ertuğrul Genç, Of-Ahmet Saral, Şalpazarı-Mustafa Öztürk, Tonya-Ali Kemal Akbulut

Tunceli:

Çemişkezek-Nevzat Altan, Hozat-Güzel Doğan, Mazgirt-Ali Tunç, Nazimiye-Bertal Ateş, Ovacık-Çetin Yerlikaya, Pertek-Kenan Çetin, Pülümür-Mesut Coşkun

Uşak:

Banaz-Tahsin Erdem, Eşme-Şevket Eşmelioğlu, Karahallı-Nihat Süzek, Sivaslı-Dursun Poyraz

Van:

Başkale-Abdullah Saruhan, Çaldıran-Abdulmecit Aladağ, Çatak-Aziz Eraslan, Gevaş-Faik Tan, Özalp-M. Şirin Ataç, Saray-Metin Özaslaner

Yalova:

Altınova-Kemal Gülbahar, Armutlu-Abdullah Gencer, Çiftlikköy-Erdinç Eke, Çınarcık-Mustafa Sulu

Yozgat:

Aydıncık-Haydar Çelik, Boğazlıyan-Mustafa Özdağ, Çandır-Mustafa Orhan Bulucu, Çekerek-Satılmış Yılmaz, Kadışehri-Çetin Cansever, Sarıkaya-Murat Taştan, Sorgun-Sardar Dağkıran, Şefaatli-H. Yıldırım Eser, Yenifakılı-Necmettin Demirci, Yerköy-Rıza Tataroğlu

Zonguldak:

Alaplı-Fevzi Temiz, Devrek-Hasan Kıyıcıoğlu, Gökçebey-Saim Aydemir, Çaycuma-Mehmet Özdal, Ereğli-Semih Özkök”

Yorum Yaz